Інтернет

Яке правило 5-4-3-2-1 у комп'ютерних мережах?

Автор: Randy Alexander
Дата Створення: 25 Квітень 2021
Дата Оновлення: 16 Травень 2024
Anonim
Яке правило 5-4-3-2-1 у комп'ютерних мережах? - Інтернет
Яке правило 5-4-3-2-1 у комп'ютерних мережах? - Інтернет

Зміст

The 5-4-3-2-1 правило втілює простий рецепт мережевого дизайну. Знайти приклади на практиці може бути непросто, але це правило акуратно поєднує декілька важливих елементів теорії мережевого дизайну і виявилося корисним для студентів протягом багатьох років.

Домени зіткнення та затримки розповсюдження

Щоб зрозуміти це правило, спершу необхідно розібратися в спільних концепціяхколізійні домени ізатримка поширення. Домени зіткнення - це частини мережі. Наприклад, коли мережевий пакет передається через Ethernet, можливо, інший пакет з іншого джерела може бути переданий досить близько до першого пакету, щоб викликати зіткнення трафіку на дроті. Загальний проміжок відстані, за який пакет може пройти та потенційно зіткнутися з іншим, - це його область зіткнення.


Затримка розповсюдження є властивістю фізичного середовища (напр., Ethernet). Затримки розповсюдження допомагають визначити, наскільки різниця у часі між відправленням двох пакетів на домен зіткнення достатньо близька, щоб насправді викликати зіткнення. Чим більше затримка розповсюдження, тим більша ймовірність зіткнень.

Мережеві сегменти

Асегмент це спеціально налаштований підмножина більшої мережі. Межі мережевого сегмента встановлюються пристроями, здатними регулювати потік пакетів в сегмент і з нього, включаючи маршрутизатори, комутатори, концентратори, мости або багатоквартирні шлюзи (але не прості ретранслятори).

Мережеві дизайнери створюють сегменти, щоб фізично розділити пов'язані комп’ютери на групи. Це групування може підвищити продуктивність та безпеку мережі. Наприклад, в мережах Ethernet комп'ютери надсилають у мережу багато пакетів широкомовної інформації, але отримують їх лише інші комп'ютери в тому ж сегменті.


Мережеві сегменти та підмережі виконують подібні цілі; обидва створюють групування комп’ютерів. Різниця між сегментом і підмережею полягає в наступному: сегмент - це фізична побудова мережі, тоді як підмережа - це просто конфігурація програмного забезпечення вищого рівня. Зокрема, не можна визначити одну підмережу IP, яка правильно функціонує в декількох сегментах.

5 складових цього правила

Правило 5-4-3-2-1 обмежує діапазон області зіткнення, обмежуючи затримку поширення на "розумну" кількість часу. Правило розбивається на п’ять основних компонентів наступним чином:

5 - кількість мережевих сегментів

4 - кількість повторювачів, необхідних для об'єднання сегментів в одну область зіткнення

3 - кількість мережевих сегментів, до яких приєднані активні (передавальні) пристрої

2 - кількість сегментів, до яких не приєднано активних пристроїв

1 - кількість доменів зіткнення


Оскільки останні два елементи рецепту закономірно випливають з інших, це правило іноді також називається коротким правилом "5-4-3".

Популярний На Порталі

Обов’Язково Читайте

Як виправити Google Maps не працює
Життя

Як виправити Google Maps не працює

Проблеми в Картах Google можуть виникати з різних джерел і можуть виникати в будь-який час. Вони включають неточні дані про місцезнаходження, невдачу завантажувати вказівки або взагалі навіть відкрив...
Android проти iPhone
Tehnologies

Android проти iPhone

Поширена метафора, що використовується для опису екосистеми Apple, - це огороджений сад. Це абсолютно красиво і доглянуто в цих стінах, але ви не маєте доступу до нічого поза ними. Вибираючи iPhone, ...