Інтернет

Що таке публічна IP-адреса?

Автор: Robert Simon
Дата Створення: 21 Червень 2021
Дата Оновлення: 3 Травень 2024
Anonim
Что такое IP адрес? Eго типы, перевод в двоичную форму, маска подсети
Відеоролик: Что такое IP адрес? Eго типы, перевод в двоичную форму, маска подсети

Зміст

Це IP-адреса, яку ви ідентифікуєте в Інтернеті

рецензував

Це адреса, яку кожен постачальник послуг Інтернету використовує для переадресації Інтернет-запитів до конкретного будинку чи бізнесу, подібно до того, як транспортний засіб використовує фізичну адресу для пересилання пакетів до вашого будинку.

Подумайте про свою публічну IP-адресу як про будь-яку іншу адресу. Наприклад, Ваша адреса електронної пошти та Ваша домашня адреса унікальні для Вас, тому надсилання електронної пошти на ці адреси гарантує, що повідомлення надійдуть Вам, а не комусь іншому.

Така ж ексклюзивність застосовується до вашої IP-адреси, тому ваші цифрові запити надсилаються до вашої мережі, а не іншої мережі.


Приватний та загальнодоступний адреси IP: Яка різниця?

Приватна IP-адреса в більшості випадків є такою ж, як і загальнодоступна IP-адреса. Це унікальний ідентифікатор для всіх пристроїв, що стоять за маршрутизатором або іншим пристроєм, який обслуговує IP-адреси.

Маючи приватні IP-адреси, пристрої у вашому домі можуть мати ті ж приватні IP-адреси, що й пристрої вашого сусіда, або будь-хто інший у всьому світі. Це пов’язано з тим, що приватні адреси не є маршрутизаторами - апаратні пристрої в Інтернеті запрограмовані таким чином, щоб пристрої з приватною IP-адресою не могли безпосередньо спілкуватися з будь-яким іншим IP за межами маршрутизатора, до якого вони підключені.

Оскільки ці приватні адреси обмежені в доступі до Інтернету, вам потрібна адреса, яка може дістатися до всього світу, а тому потрібна загальнодоступна IP-адреса. Цей тип налаштування дозволяє всім пристроям у вашій домашній мережі передавати інформацію між маршрутизатором та провайдером за допомогою однієї адреси (загальнодоступна IP-адреса).


Ще один спосіб поглянути на це - подумати про маршрутизатор у вашому домі як про Інтернет-провайдера. Маршрутизатор подає приватні IP-адреси на пристрої, приватно підключені за маршрутизатором, Інтернет-провайдер доставляє загальнодоступні IP-адреси на пристрої, які публічно підключені до Інтернету.

Як приватні, так і загальнодоступні адреси використовуються для спілкування, але діапазон цього спілкування обмежений залежно від використовуваної адреси.

Коли ви відкриваєте веб-сайт зі свого комп’ютера, запит надсилається від комп'ютера до маршрутизатора як приватна IP-адреса, після чого маршрутизатор запитує веб-сайт у вашого провайдера, використовуючи загальнодоступну IP-адресу, призначену вашій мережі. Після того, як запит зроблений, операції змінюються назад: Інтернет-провайдер надсилає адресу вашого веб-маршрутизатора, який пересилає адресу на комп'ютер, який його запросив.

Приватні та загальнодоступні діапазони IP-адрес

Деякі IP-адреси зарезервовані для публічного використання, а інші - для приватного використання. Саме це робить приватні IP-адреси не в змозі дістатись до загальнодоступного Інтернету, оскільки вони не в змозі належним чином спілкуватися, якщо вони не існують за маршрутизатором.


Наступні діапазони зарезервовані Інтернетом з доменними номерами (IANA) для використання в якості приватних IPv4-адрес:

  • 10.0.0.0 до 10.255.255.255
  • 172.16.0.0 до 172.31.255.255
  • 192.168.0.0 до 192.168.255.255

За винятком вищезазначених адрес, загальнодоступні IP-адреси коливаються від 1 до 191.

Адреси 192.x.x.x не реєструються публічно, а значить, їх можна використовувати лише за маршрутизатором як приватні IP-адреси. У цей діапазон потрапляє більшість приватних IP-адрес, через що IP-адреса за замовчуванням для більшості маршрутизаторів Linksys, D-Link, Cisco та NETGEAR - це IP в рамках цього набору, наприклад, 192.168.1.1.

Адресний простір IPv6 настільки великий, що потреба в приватному IP не затребувана. Однак існує особливий унікальний діапазон одноадресних IP-адрес fc00 :: / 7. Однак цей діапазон є глобальним.

Як знайти вашу публічну IP-адресу

Вам не потрібно знати свою загальнодоступну IP-адресу більшу частину часу, але є ситуації, коли це є важливим або навіть необхідним, наприклад, для доступу до вашої мережі або до комп’ютера всередині неї, коли ви не вдома чи в бізнесі .

Найбільш базовим прикладом може бути використання програми віддаленого доступу. Якщо ви перебуваєте в готельному номері в Шанхаї, але вам потрібно «віддалитись» до свого комп’ютера вдома в Денвері, вам потрібно знати IP-адресу, доступну для Інтернету (загальнодоступну IP-адресу, яку використовує ваш домашній маршрутизатор), щоб ви може доручити це програмне забезпечення підключитися до потрібного місця.

Знайти вашу публічну IP-адресу легко. Скористайтеся інформаційним інструментом Lifewire System, щоб побачити своє зараз:

Хоча це не так просто, як один клік за допомогою цього інструменту, ви також можете знайти свій загальнодоступний IP-адресу через сторінку адміністратора маршрутизатора. Для цього вам потрібно буде увійти у свій маршрутизатор.

Обидва способи, припускаючи, що ви шукаєте цю інформацію через причини віддаленого доступу, полягає в тому, що вам потрібно буде це зробити з домашнього комп'ютера чи іншого пристрою. Якщо вас немає, попросіть друга або колегу зробити це за вас. Ви також можете скористатися послугою DDNS, деякі з яких навіть безкоштовні. No-IP є одним із прикладів, але є й інші.

Чому публічні IP-адреси змінюються

Більшість публічних IP-адрес змінюються і відносно часто. Будь-який тип IP-адреси, що змінюється, називається динамічною IP-адресою.

Коли провайдери з'явилися новими, користувачі підключились до Інтернету лише на короткий час, а потім відключили. Потім IP-адресу, яку використовував один клієнт, буде відкрита для використання іншим, який потребує підключення до Інтернету.

Цей спосіб призначення IP-адрес означав, що провайдеру не потрібно було купувати велику кількість адрес. Цей загальний процес використовується і сьогодні, хоча більшість людей завжди підключені до Інтернету.

Однак у більшості мереж, на яких розміщуються веб-сайти, є статичні IP-адреси, оскільки вони хочуть забезпечити постійний доступ користувачів до свого сервера. Наявність IP-адреси, яка змінює, перешкоджає меті, оскільки записи DNS потрібно буде оновлювати після зміни IP-адреси, що може спричинити небажаний простой.

Домашнім мережам, з іншого боку, присвоюються динамічні IP-адреси з протилежної причини. Якщо Інтернет-провайдер надав домашній мережі незмінну адресу, швидше за все, її зловживають клієнти, які розміщують веб-сайти вдома, або хакери, які можуть спробувати одну і ту ж IP-адресу знову і знову, поки вони не порушують мережу.

Це одна з причин, чому статична IP-адреса дорожча, ніж динамічна IP-адреса. Служби DDNS певною мірою обходять це.

Ще однією причиною більшості мереж є загальнодоступні IP-адреси, які змінюються, полягає в тому, що статичні IP-адреси потребують більшого керування, а отже, для клієнта зазвичай коштує більше, ніж динамічний. Наприклад, якщо ви переїхали на нове місце в кількох милях, але використовували той самий провайдер, то динамічне призначення IP-адреси просто означатиме, що ви отримаєте іншу IP-адресу, доступну з пулу адрес. Мережі, які використовують статичні адреси, повинні бути переконфігуровані, щоб застосувати їх нове місцезнаходження.

Приховування вашої публічної IP-адреси

Ви не можете приховати свою загальнодоступну IP-адресу від свого провайдера, оскільки весь ваш трафік повинен просуватися через них, перш ніж потрапити на що-небудь ще в Інтернеті. Однак ви можете приховати свою IP-адресу з веб-сайтів, які ви відвідуєте, а також зашифрувати передачі даних (таким чином приховавши трафік від свого провайдера), попередньо відфільтрувавши свої дані через віртуальну приватну мережу (VPN).

Зазвичай під час доступу до веб-сайту цей веб-сайт може бачити, що ваша конкретна загальнодоступна IP-адреса вимагає переглянути їх веб-сайт. Швидкий пошук на веб-сайті, що знаходить IP-адресу, скаже, що той, хто ваш провайдер. Оскільки ваш Інтернет-провайдер знає, які IP-адреси були призначені вам, зокрема, це означатиме, що ваш візит на веб-сайт може бути прив’язаний безпосередньо до вас.

Використання послуги VPN додає ще одного провайдера в кінці вашого запиту, перш ніж відкривати інший веб-сайт. Після підключення до VPN відбувається той самий процес, що і вище, лише цього разу, замість того, щоб веб-сайт побачив IP-адресу, яку призначив ваш провайдер, він побачить IP-адресу, яку призначив VPN.

Ось приклад Google, який відображає загальнодоступну IP-адресу до та після використання VPN:

У цьому прикладі, якщо Google хотів би ідентифікувати вас, вони запитували б цю інформацію від служби VPN, а не від вашого провайдера, оскільки, знову ж таки, це IP-адреса, на яку вони бачили доступ до свого веб-сайту.

На даний момент ваша анонімність залежить від того, чи готовий сервіс VPN відмовитись від вашої IP-адреси, що, звичайно, розкриває вашу особу. Різниця між більшістю Інтернет-провайдерів і більшості VPN-послуг полягає в тому, що швидше за все законом потрібно вимагати провайдера, щоб вказати, хто звертався до веб-сайту, тоді як VPN іноді існують у країнах, які не мають такого зобов'язання.

Є кілька безкоштовних і платних VPN-сервісів, які пропонують різні функції. Шукати журнал, який ніколи не зберігає журнали трафіку, може стати хорошим початком, якщо ви стурбовані тим, що ваш провайдер шпигує за вами.

Кілька безкоштовних VPN-сервісів включають FreeVPN.me, Hideman, Faceless.ME та VPN VPS. Є також багато інших безкоштовних програм VPN, які пропонують хороші послуги.

Детальна інформація про загальнодоступні IP-адреси

Маршрутизаторам призначається одна приватна адреса, яка називається IP-адресою шлюзу за замовчуванням. Аналогічно домашній мережі, яка має одну IP-адресу, яка спілкується з загальнодоступним Інтернетом, маршрутизатор має одну IP-адресу, яка спілкується з іншими підключеними приватними мережами.

Хоча це правда, що право на резервування IP-адрес покладається на IANA, вони не є якимось центральним джерелом для всього інтернет-трафіку. Якщо зовнішній пристрій порушує вашу мережу, це не має нічого спільного з IANA.

Свіжі Повідомлення

Виберіть Адміністрацію

Список друзів Facebook може допомогти контролювати ваш канал новин
Інтернет

Список друзів Facebook може допомогти контролювати ваш канал новин

Список друзів у Facebook - це потужний інструмент, який дозволяє вам контролювати, хто бачить, що ви робите у Facebook, і що не менш важливо, скільки ви бачите активності кожного друга у власній стрі...
10 найкращих вакуумів-роботів 2020 року
Tehnologies

10 найкращих вакуумів-роботів 2020 року

Наші редактори незалежно досліджують, тестують та рекомендують найкращі продукти; ви можете дізнатися більше про наш процес огляду тут. Ми можемо отримувати комісії за покупки, зроблені з обраних нам...